Налог на недвижимое имущество

Список форумов Форум сайта "Учет и налоги" Налоговые и т.п. новости

Сообщение #1 Admin » 16.01.2013, 22:34

Податкова інспекція Ленінського району інформує:

З 1 січня набуває чинності 265 стаття Податкового кодексу. Ця норма закону торкнеться кожного севастопольця. Вона встановлює порядок оподаткування нерухомого майна. Хто буде платити, скільки і коли, розповіла завідувач сектором майнових податків і моніторингу з питань оподаткування фізичних осіб Оксана Хоровець на зустрічі з громадськими організаціями міста.

Платити податок буду фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової нерухомості. Закон розглядає три види об'єктів нерухомості: квартири, житлові будинки та садові/дачні будинки.

Відразу зазначимо, що садові і дачні будинки не оподатковуються. Але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку. У квартирах і житлових будинках базою оподаткування є тільки житлова площа. При цьому якщо житлова площа квартири менше 120 кв. метрів, а вдома менше 250 кв. метрів, то податок так само сплачуватися не буде. Однак таке правило діє тільки на один об'єкт житлової нерухомості. Тому якщо людина володіє, наприклад, однією квартирою житловою площею 20 кв. метрів і в його власності знаходиться друга квартира житловою площею 30 кв. метрів, він повинен буде сплатити податок за однієї з квартир, не дивлячись на те, що загальна площа двох квартир не перевищує встановленої межі - 120 кв. метрів.

Звільнення від сплати податку, якщо площа не перевищує встановленого розміру, автоматично застосовується до об'єкту нерухомості, в якому фізична особа - платник податку зареєстрований. Однак закон надає право людині, що володіє декількома об'єктами житлової нерухомості, самостійно вибрати до якого з об'єктів буде застосована пільга. Податок для фізичних осіб розраховуватися податковою інспекцією за даними, наданими органами державної реєстрації прав на нерухоме майно. Тому якщо у нашому прикладі людина, що володіє двома квартирами прописаний у квартирі з меншою площею (20 кв.м), і хоче скористатися пільгою з квартирі з більшою житловою площею (30 кв.м), йому необхідно звернутися в податкову інспекцію за місцезнаходженням квартири і позначити свій вибір заявою. Заяву необхідно подати до 15 квітня.

Саме в такий термін податківці повинні отримати інформацію від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно. До 1 липня будуть підготовлені повідомлення-рішення із зазначенням суми податку та реквізитів для його сплати. Повідомлення будуть надсилатися поштою.

Податок на нерухоме майно - місцевий податок, тому його ставка встановлюється органами місцевого самоврядування. У нашому випадку Севастопольська міська Рада рішенням від 30 червня 2011 року № 953 встановив максимально можливу ставку податку: 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для квартир, житлова площа, яких не перевищує 240 квадратних метрів і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 квадратних метрів. У разі перевищення, ставка податку становитиме 2,7 відсотка.

Враховуючи, що Президент України 17 грудня підписав проект закону «Про державний бюджет України на 2013 рік», ми можемо розрахувати суму податку для нашого прикладу. Отже, мінімальна заробітна плата на 1 січня 2013 року - 1147грн. Сума податку за 1 квадратний метр житлової квартири площею до 240 кв.м. - 11,47 грн. Необхідно заплатити податок за 20 квадратних метрів житлової площі, що складе 229,40 грн. (20 х11,47=229 грн). Громадяни сплачують податок протягом 60 днів з дня отримання повідомлення рішення, тобто не пізніше 28 серпня.

У класичному варіанті всі розрахунки за податком будуть орієнтовані на право власності на нерухоме майно за станом на 1 січня. Якщо ж людина протягом року продав або купив житлову площу, новому власнику розрахують податок, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об ’ єкт. А продавець заплатить податок за період з січня за місяць, в якому він втратив таке право.

Якщо у об'єкта житлової нерухомості кілька господарів, то кожен з них сплачує податок за належну йому частку з урахуванням передбаченої законом пільги. Юридичні особи самостійно розраховують суму податку, заповнюють і подають декларацію в податкову інспекцію за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 лютого. Податок вони сплачують щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ЛГНI.
Admin
Администратор
Репутация: 0
С нами: 6 лет 6 месяцев

Вернуться в Налоговые и т.п. новости

Кто сейчас на сайте (по активности за 5 минут)

Сейчас этот форум просматривают: 1 гость


Яндекс.Метрика